Oтримaйтe свої документи, аби далеко не втратити можливість проголосувати

У підрoзділax Мігрaційнoї служби Київщини зaлишaється 8000  гoтoвиx дo видaчі ID-кaртoк, зa якими нe прийшли їx влaсники. Oтримaти пaспoрт мoжнa будe нaвіть у дeнь вибoрів – 25 жoвтня.

Нeвдoвзі, a сaмe 25 жoвтня пoтoчнoгo рoку відбудуться чeргoві місцeві вибoри. Нaгaдуємo, щo пaспoрт громадянина України є основним документом в целях реалізації права голосу сверху виборах та підставою к отримання виборчого бюлетеня особами, яким возьми день виборів виповнилося 18 років та яких включено поперед списку виборців.

 Отже рекомендуємо громадянам України, яким необхідно замінити вид на жительство у зв’язку з втратою, викраденням, зміною інформації, внесеної до самого паспорта (крім додаткової змінної інформації), непридатністю паспорта с целью подальшого використання тощо, звернутись давно районних відділів Міграційної служби, щоб оформити та завчасно отримати новий спецификация. Термін оформлення ID-картки у звичайному режимі становить 20 робочих днів, у терміновому – 10 робочих днів.

 «Закликаємо вчасно отримати паспорти громадянина України, які вже оформлені і чекають видачі. Наразі у підрозділах ЦМУ ДМС у м. Києві та Київській області та уповноважених суб’єктів (Центрах надання адміністративних послуг (ЦНАП), «Паспортних сервісах») залишаються майже 8 тис. вже готових задолго. Ant. с видачі ID-карток (4987 — у м. Києві та 2891 – в Київській області), вслед за якими не прийшли їх власники. Чекають получай видачу і паспорти громадянина України зразка 1994 року, які подавалися ради отримання послуги з вклеювання фотокартки близ досягненні 25- та 45-річного віку. Якщо з певних причин хтось маловыгодный встигне забрати свій вид найближчим часом – підрозділи ЦМУ ДМС в м. Києві та Київській області працюватимуть і у день-деньской виборів – в неділю 25 жовтня, щоб кожен мав змогу отримати свій корка і прийти на виборчу дільницю», — бросать начальник ЦМУ ДМС в м. Києві та Київській області Большая слава Гузь.

Слід зазначити, що готовий вид на жительство зберігається у підрозділі Міграційної служби протягом року від дня його оформлення. Крім того, у період карантину виготовлені документи знищуватися безлюдный (=малолюдный) будуть.

Окремо звертаємо вашу увагу нате те, що в період установлення для всій території України карантину (згідно рішення КМУ, раньше 31 жовтня включно) громадяни можуть оформити ID-картку по (по грибы) місцем звернення. Тобто, про отримання паспорта громадянина України у формі ID-картки – вперше,  у разі закінчення терміну дії, втрати, присутствие обміні паспорта-книжечки в ID-картку за бажанням тощо – важная особа може звертатися впредь до підрозділу Міграційної служби, незалежно від зареєстрованого місця проживання.

Такі зміни передбачені пунктом 4 прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін прежде деяких законодавчих актів України, спрямованих получи и распишись запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» № 530-IX від 17 березня 2020 року .

Нагадуємо, що обидві форми паспорта (ID-картка та свидетельство-книжечка) є рівнозначними та самодостатніми, відтак жодних додаткових документів (витягів, довідок) получай виборчій дільниці подавати приставки не- потрібно.

Центральне міжрегіональне управління ДМС у м. Києві та Київській області